Select Page

Tine Karo iz 7. a, Lina Pepevnik iz 8. b in Jan Plečko iz 9. b razreda so učenci, ki so v četrtek, 9. marca 2023, s svojimi likovnimi deli uspešno predstavljali našo šolo na otvoritvi pregledne razstave Likovna semena.

V razstavišču Vetrinjski dvor v Mariboru, so v kulturnem programu Primož Krašna in Polona Maher Društva likovnih pedagogov Pedagoški Liki ter Manja Jerič iz društva Klubsoraj, predstavili projekt. Povedali  so, da je namen razstave je spodbuditi mlade ustvarjalce, ustvarjalke, njihove mentorje in mentorice k predstavitvi otroških likovnih del v galerijskem prostoru, reflektirati stanje likovne pedagogike v vzhodni  Sloveniji ter izmenjati znanje in izkušnje ob primerih dobrih praks. Doc. dr. Janja Batič iz Pedagoške fakultete v Mariboru je v svojem nagovoru pohvalila vse mlade umetnike ter poudarila, da živimo v času, ki  je v slovenskem osnovnošolskem izobraževalnem sistemu likovni umetnosti bolj ali manj nenaklonjen. Zato je zelo pomembno, da s takimi spodbudami otroški likovni ustvarjalnosti ponujamo priložnosti  za sproščen izraz in uspeh.

Ob zaključku so vsi učenci in njihovi mentorji prejeli priznanja.

Razstava bo odprta do 29. 3. 2023. Vabljeni, da si jo ogledate.

Ustvarjalcem iskrene čestitke.

[ngg src=”galleries” ids=”54″ sortorder=”463,464,467,468,466,462,465″ display=”basic_slideshow” gallery_width=”480″ gallery_height=”400″ show_thumbnail_link=”0″]